aprill 1, 2024

Kõhukinnisuse vastu – ülevaade põhjustest ja looduslikest lahendustest

Kuidas saada kõhukinnisuse vastu? Kõhukinnisus on levinud ja tavaline seedehäire, mis mõjutab inimesi üle kogu maailma, põhjustades ebamugavust ja mõjutades elukvaliteeti. Selle esinemissagedus varieerub eri populatsioonides, mõjutades hinnanguliselt 10-15% täiskasvanutest, olles eriti levinud eakate seas. Kõhukinnisuse põhjused on mitmekesised, näiteks ebapiisav kiudainete tarvitamine toidus, vähene füüsiline aktiivsus, vedelikupuudus, teatud ravimite kõrvaltoimed ning meditsiinilised ja psühholoogilised seisundid. Selle tagajärjel võib tekkida väljaheite aeglustumine soolestikus, muutes selle kõvaks ja raskendades väljutamist.

Looduslike abivahendite leidmine kõhukinnisuse leevendamiseks on muutunud üha olulisemaks, kuna inimesed otsivad kehasõbralikumaid viise oma seedeprobleemidega tegelemiseks, et vähendada sõltuvust kõhulahtistitest ja ravimitest ning nende võimalikest kõrvalmõjudest. Bitterid on looduslik ja naturaalne viis kogu seedesüsteemi ergutamiseks ja käimapanemiseks. Mõrutaimed nagu emajuur, võilillejuur, takjajuur jt stimuleerivad kõikide seedemahlade eritumist ning leevendavad kõhukinnisust ja parandavad sealjuures kogu seedimist. Bitterid on heaks looduslikuks alternatiiviks kõhukinnisuse ravile.

Mis on kõhukinnisus?

Kõhukinnisus on levinud seedeprobleem, mille puhul inimesel on raskusi roojamisega ning see on ebaregulaarne. Tavaliselt iseloomustab seda kõva väljaheide, mis on raske väljutada ning harvemad kui kolm roojamist nädalas. Lisaks füüsilisele ebamugavusele võib kõhukinnisus mõjutada ka inimese üldist heaolu ja elukvaliteeti.

Ülemaailmselt on leitud, et kroonilise kõhukinnisuse all kannatab kuskil 10-15 protsenti elanikkonnast. See varieerub suuresti olenevalt soost, vanusest, elukohast, dieedist ja terviseharjumustest. Uuringud näitasid, et vee ja köögiviljade tarbimine mõjutas oluliselt kõhukinnisuse esinemissagedust, kusjuures need, kes tarbisid vähem kui 1,5 L vett päevas ja sõid vähem kui 3 lusikatäit köögivilju päevas, kogesid kõhukinnisust sagedamini. Uuringud vanemaealistest haiglaravil inimestest näitasid, et lausa 65% neist kannatasid kõhukinnisuse all.

Kõhukinnisuse põhjused

Kõhukinnisuse põhjused võivad olla mitmekesised, ulatudes elustiili valikutest kuni meditsiiniliste seisunditeni. Siin on mõned peamised tegurid, mis võivad kõhukinnisust põhjustada:

kiudained kõhukinnisuse vastu
  1. Toitumine ja vedeliku tarbimine
    Kiudainete puudus: Kiudainerikas toit aitab soolestiku liikumist kiirendada. Puu- ja köögiviljad, täisteratooted ning kaunviljad on head kiudainete allikad. Lehtköögiviljad pole ainult jänese toit vaid need panevad soolestiku kenasti liikuma.
    Vedeliku puudus: Piisava vedeliku, eriti vee tarbimise puudumine võib põhjustada kõhukinnisust, kuna vedelik aitab väljaheiteid pehmendada.
  2. Füüsiline aktiivsus
    Vähene füüsiline aktiivsus: Istuv eluviis võib aeglustada seedesüsteemi liikumist ning viia kõhukinnisuseni.
  3. Ravimid
    Teatud ravimite kõrvaltoimed: Paljud ravimid, sealhulgas opioide sisaldavad valuvaigistid, mõned antidepressandid, rauapreparaadid ja vererõhuravimid, võivad põhjustada kõhukinnisust.
  4. Seedetrakti seisundid
    - Soole ärritussündroom (IBS): See on krooniline seisund, mille korral inimesel võib olla kõhulahtisus, kõhukinnisus või mõlemad vaheldumisi.
    - SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth) ehk peensoole bakteriaalne ülekasv: See on seisund, kus peensooles on ebatavaliselt suur hulk baktereid. Tavaliselt on suurim bakterite kontsentratsioon jämesooles, kuid SIBO puhul koloniseerivad bakterid peensoole, mis võib põhjustada mitmesuguseid seedetrakti sümptomeid, sealhulgas kõhukinnisust.
    - Neuroloogilised seisundid: Mitmed neuroloogilised häired, nagu Parkinsoni tõbi, hulgiskleroos ja seljaaju vigastused, võivad mõjutada soolestiku funktsioone.
  5. Psühholoogilised tegurid
    Stress ja ärevus: Need võivad mõjutada seedetrakti toimimist, põhjustades mõnikord kõhukinnisust.
  6. Elustiili ja rutiini muutused

    Rutiini muutused: Reisimine või igapäevase rutiini muutused võivad mõjutada soolestiku harjumusi ja põhjustada kõhukinnisust.

    Tualettruumi kasutamise edasilükkamine: Tualeti kasutamise vältimine või edasilükkamine, kui on vajadus, võib põhjustada kõhukinnisust.'

Seedimiskiirus ja selle testimine

Kõhukinnisus tähendab enamasti ka seda, et üleüldine seedimiskiirus on langenud. Kui toit on soolestikus kaua, loob see soodsa pinnase bakteritüüpide elutsemiseks, kes tegutsevad aeglaselt ning lagundavad soolestiku jääkaineid. Nad hakkavad tootma inimorganismile kahjulikke toksilisi ühendeid ning nende peamiseks energiaallikaks on soolestiku limakiht, mille kahjustumisel võib tekkida soolepõletik. Kaua hapnev toit soolestikus loob pinnase paljude erinevate terviseprobleemide tekkeks.

Dr. Jason Hawrelak, üks juhtivamaid mikrobioomi spetsialiste maailmas, kasutab oma patsientide puhul lihtsat kodust testi, et välja selgitada kui kiire on nende seedimine. Inimene sööb maisi- või seesamiseemneid (ima närimata, väikese veega alla neelates) ning jälgib siis, millal need ilmuvad väljaheites – millal neid on esimest korda näha ja kui kaua see jätkub. Kasutada võib ka näiteks peeti või sinise toiduvärviga küpsetatud muffinit.

seedimiskiiruse test kõhukinnisuse vastu


See on nii lihtne test, mis samas võib anda väga kasulikku ja üllatavat infot. Näiteks oli tal üks patsient, kelle kõht käis regulaarselt korra päevas läbi ning tal ei olnud ei kõhulahtisust ega -kinnisust – justkui perfektne seedimine ja kõhukinnisuse vastu poleks vaja midagi ette võtta. Aga kui nad seedimiskiirust testisid, siis võttis aega tervelt kümme päeva, et ta näeks väljaheites maisi.

Teisel patsiendil käis kõht läbi 2-3 päeva tagant, mitte iga päev – kaldudes rohkem kõhukinnisuse tüübi poole. Tema seedimiskiiruse tulemuseks tuli 21-26 päeva. Võib ainult ette kujutada kogu seda seedimata toidu massi, mis tema kehas igapäevaselt oli. Mõnikord võib see avalduda krampide, valu või puhitustena, aga teinekord mitte.

Toitumine kõhukinnisuse vastu

Kõhukinnisuse korral on toitumine oluline tegur, mis aitab seedimist parandada ja leevendada kõhukinnisuse sümptomeid. Siin on mõned toitumissoovitused:

Suurenda kiudainete tarvitamist

  • Puuviljad: Õunad, pirnid, marjad, ploomid ja aprikoosid on head kiudainete allikad.
  • Köögiviljad: Brokoli, lillkapsas, spinat, porgand ja lehtköögiviljad.
  • Täisteratooted: Täisteraleib, pruun riis, kaerahelbed ja täisterapastad sisaldavad rohkelt lahustuvaid ja lahustumatuid kiudaineid.
  • Kaunviljad: Oad, läätsed ja herned on suurepärased kiudainete allikad.

Joo rohkem vedelikke

  • Vesi: Joo piisavalt vett päeva jooksul, eriti kui tarbid rohkem kiudaineid.
  • Taimeteed: Kummeli, piparmündi ja ingveri tee võivad aidata soolestiku liikumist ja töötada kõhukinnisuse vastu
  • Puuviljamahlad: Eriti ploomimahl võib olla loomulik lahtisti, kuid tuleks tarbida mõõdukalt, kuna sisaldab palju suhkruid.
vedeliku tarbimine kõhukinnisuse vastu

Väldi teatud toite

  • Töödeldud toidud: Need sisaldavad vähe kiudaineid ja palju rasvu ning suhkruid.
  • Rasvased toidud: Raske ja rasvane toit võib aeglustada seedimist.
  • Piimatooted: Mõnedel inimestel võib piimatoodete tarbimine suurendada kõhukinnisuse sümptomeid.

Toitumisnõuanded

  • Regulaarne söögiaeg: Söö regulaarselt, et aidata kaasa regulaarsele soolestiku liikumisele.
  • Ära kiirusta söömise ajal: Võta aega toidu närimiseks, see aitab seedimist.
  • Probiotikumid: Fermenteeritud toidud nagu jogurt, keefir, kimchi ja hapukapsas sisaldavad kasulikke baktereid, mis võivad parandada soolestiku tervist ja olla efektiivsed kõhukinnisuse vastu.
    Oluline on meeles pidada, et iga inimese organism reageerib toidule erinevalt. Seega võib olla kasulik pidada toidupäevikut, et jälgida, millised toidud mõjutavad sinu seedimist positiivselt või negatiivselt.

Bitterid kõhukinnisuse vastu

bitterid kõhukinnisuse vastu

Bitterid on taimset päritolu mõrutaimede ekstraktid. Mõru maitsega taimed on inimkonda läbi aastatuhandete seedimisel aidanud. Vimaste aastasadadega on see harmooniline taimedega koostoimimine unustusse jäänud, kuid inimese keha ja seedesüsteem toimib ikka samamoodi nagu varemgi. Mõru maitse stimuleerib tugevalt kõiki seedeorganeid töötama maksimaalsel viisil ja nii nagu looduse poolt ette nähtud ning teeb seedimise korda.

Uuringud on näidanud, et mõrutaimete mõju algab keelelt – mõru maitse viib signaali kõigepealt ajusse. Aju aga saadab selle läbi uitnärvi edasi seedeelundkonnale. Selle peale käivitub magu ja hakkab tootma maohapet, mille rolliks on toit efektiivselt lagundada. Piisav maohape on kriitiliselt vajalik toitainete imendumiseks ning toidu edasiseks seedimiseks.

Mõru maitse käivitab ka järgnevad seedimise etapid. Maks hakkab aktiivselt tööle, et toota sappi ning sapipõis väljutab seda vajalikus koguses. Kehva seedimise puhul on sapipõis tihti umbes, sapp ei voola korralikult ning sellega seoses jäävad rasvad lagundamata ja seedimine muutub aeglaseks. Samamoodi käivitavad bitterid ka pankrease töö ning seedesüsteem toodab aktiivselt toidu lagundamiseks vajalikke seedeensüüme. Nii ei ole neid vaja purgist juurde võtta!

Kuna mõru maitse stimuleerib tervet soolestikku, siis hakkab paremini tööle soolte peristaltika, mis liigutab toitu edasi, nii et see ei jää päevadeks soolestikku hapnema. Bitterid tõstavad seedimiskiirust ning toidu aktiivset edasiliikumist erinevates seedimisetappides. Tulemuseks on kergem tunne ning abi kõhukinnisuse vastu.

Kui seedeorganid korralikult töötavad ja toit ei istu soolestikus kaua, loob see parema keskkonna ja tingimused ka heade bakterite elutsemiseks soolestikus. Seega paraneb aegapisi soolestiku mikrofloora olukord, mis omakorda parandab seedesüsteemi tervist.

Bitterid on looduslik abivahend, mis leevendab kõhukinnisust ning samal ajal tõstab kogu seedeelundkonna tervist ning seedimise toonust.

Peale mõru maitse on bitteritesse kombineeritud taimedel aga ka palju muid seedimist soodustavaid omadusi.

Millest bitterid on tehtud?

Bitterid on mõru maitsega taimeekstraktid. Nendesse on kokku valitud seedimist leebelt kuid tõhusalt toetavad taimed:

TAKJAJUUR
Tugev antioksüdant, toetab seedimist, vähendab põletikulisust

VÕILILLEJUUR
Stimuleerib maksa tööd, aitab häid baktereid, väljutab mürke. See töötab ka väga pehme lahtistina, aidates väljaheidet pehmemaks muuta.

KADAKAMARJAD
Antioksüdant, tugevalt põletikuvastane, võitleb halbade bakteritega

APTEEGITILL
Paneb tööle seedeensüümid, puhituste vastu. See aitab ka soolestiku lihaseid lõdvestada ning läbi selle aitab toidu edasiliikumist soodustada

EMAJUUR
Mõrutaimede "kuningas", vähendab magusaisu, tõstab maohapet ja sapi tootmist ning seega muudab väljaheited pehmemaks ning aitab kõhukinnisuse vastu.

INGVER
Kõhuvalu ja iivelduse vastu, aitab kaalu alandada, alandab kolesterooli ja veresuhkrut. Ingveril on spetsiifiline omadus kiirendada seedimiskiirust ning aidata toidul seedekulglas edasi liikuda läbi soolestiku peristaltika stimuleerimise

PIPARMÜNT
Aitab toitu (eriti rasvasid) paremini seedida, vähendab gaase ja kõhukrampe, lõdvestab soolestikku ning aitab toidul edasi liikuda, aitab kõhukinnisuse vastu

ARTISHOKK
Toetab maksa, parandab toidu seedimist ja heade bakterite tasakaalu, vähendab seedehäireid. See toetab maksa ja sapipõie tööd ning sapi väljutamist ning parem sapi voolamine aitab väljaheidet muuta pehmemaks.

Biiterid on saadaval kahes variandis – alkoholiekstraktina ning maheda õunaäädika ekstraktina

Alkohol tõmbab mõruained taimedest kõige efektiivsemalt välja, seega tegu on kange bitteri ekstraktiga. Maitselt on see tugevalt mõru ning alkohol annab sinna juurde kibeda nüansi. Paljudele siiski istub hästi. Säilib kuni aasta ning ei pea külmkapis hoiustama.

bitterid ja kõhukinnisus

Maheda õunaäädika ekstrakt on korraga nii tugevalt mõru, kui hapu. Mahe õunaäädikas on ise ka seedimist toetav ning aitab maohapet tõsta. Säilib avatuna vähemalt 3 kuud, võib igaks juhuks külmkappi panna kuid peaks olema ok ka toatemperatuuril.

Kuidas bittereid kasutada?

Kõhukinnisuse leevendamiseks võiks bitteritega teha paarikuise kuuri, et seedeelundkonna paremini käima panna.

Bitterit võetakse enne sööki, et seedimine toiduks ette valmistada ja käivitada. Tuleks võtta pipetitäis 5-10 minutit enne sööki ning hoida suus, et maitset võimalikult kaua tunda.
Kui oled söönud liiga raske toidukorra ning unustanud enne bittereid võtta, siis need käivitavad seedimise ka hiljem - võta bitterit siis kui meelde tuleb.

Bittereid võib tarvitada ka pikaajaliselt, sest mõrutaimed käivad hea seedimishügieeni juurde. Inimkond on aja jooksul toidust välja aretanud mõru maitse. Kunagi oli seda palju rohkem ja see on loomulik meie seedesüsteemile. Niisiis võib bittereid hea seedimise jaoks kasutada pikaajaliselt.

Kas bitterid sobivad imetamise ajal?

Imetamise ajal tuleb iga toidulisandi kasutamisel olla ettevaatlik, isegi kui need on valmistatud küllaltki ohututest koostisosadest nagu õunaäädikas ja erinevad taimed. Bitterite ohutus sõltub mitmest tegurist, sealhulgas toimeainete kontsentratsioonist, ema või beebi üldisest tervislikust seisundist ning sellest, kuidas keha võib nendele koostisosadele reageerida.

bitterid imetamise ajal

Bitterite koostises olevaid paljusid taimi, sealhulgas piparmünti, apteegitilli seemneid ja ingverit, peetakse mõõdukas koguses imetamise ajal üldiselt ohutuks ning need võivad isegi toetada piimatootmist või leevendada seedeprobleeme ja aidata kõhukinnisuse vastu. Siiski, teiste taimede nagu emajuur, takjajuur, võilillejuur, kadakamari ja artišoki lehtede ohutus on vähem selge ning nende mõju piimatootmisele on vähe uuritud.

Õunaäädikas: üldiselt peetakse seda väikestes kogustes imetamise ajal ohutuks, kuid suured kogused või lahjendamata kasutamine võivad potentsiaalselt põhjustada negatiivseid mõjusid, sealhulgas seedehäireid. Seega võiks imetamise ajal bitterit väikses vees lahjendada.

Korduma kippuvad küsimused kõhukinnisuse kohta

Milliseid ravimeid kasutatakse kõhukinnisuse raviks?

Kõhukinnisuse raviks on saadaval mitmesugused ravimid, mida võib jagada laias laastus erinevateks kategooriatega sõltuvalt nende toimemehhanismist. Kiudainelisandid, nagu psüllium, aitavad väljaheidet suurendada ja pehmendada, soodustades seeläbi sooleliikumist. Osmootsed laksatiivid, näiteks makrogool, aitavad kõhukinnisuse vastu tõmmates vett soolestikku, mis pehmendab väljaheidet ja hõlbustab selle liikumist läbi soolestiku. Stimuleerivad laksatiivid, nagu bisakodüül ja sennosiidid, ergutavad soolestiku seina lihaseid, aidates kaasa väljaheite edasiliikumisele. Pehmendavad laksatiivid, näiteks dokusaat, vähendavad väljaheite kõvadust, muutes selle väljutamise lihtsamaks.

Enne mis tahes ravimite kasutamist kõhukinnisuse vastu on oluline konsulteerida tervishoiutöötajaga, et veenduda nende ohutuses ja sobivuses konkreetse terviseseisundi jaoks. Paljud kõhukinnisuse ravimid, eriti stimuleerivad laksatiivid, võivad pikaajalisel kasutamisel põhjustada sõltuvust või halvendada soolestiku loomulikku funktsiooni. Seetõttu on looduslikud ja taimsed vahendid kõhukinnisuse leevendamiseks turvalisemad ning tihti võivad lahendada algprobleemi, selle asemel, et lihtsalt sümptomeid alla suruda.

Kõhukinnisus raseduse ajal

Kõhukinnisus raseduse ajal on üsna tavaline nähtus, mis mõjutab paljusid rasedaid naisi. See võib olla tingitud mitmest erinevast põhjusest, sealhulgas hormonaalsetest muutustest, mis aeglustavad seedesüsteemi, rauapreparaatide kasutamisest, mis on levinud raseduse ajal aneemia ennetamiseks või raviks, ning füüsilise aktiivsuse vähenemisest. Lisaks võivad kasvav emakas ja loote surve soolestikule samuti mõjutada soole liikumist. Oluline on süüa palju kiudaineterikast toitu, juua palju vett ning liikuda regulaarselt.

Kõhukinnisus beebil

Kõhukinnisus beebidel on üsna tavaline mure, eriti toitumise muutuste ajal, nagu üleminek rinnapiimalt või piimasegult tahkele toidule. Beebide puhul võib kõhukinnisuse märgiks olla harvemad roojamised kui tavaliselt, kõva ja kuiv väljaheide või nähtav ebamugavustunne ja pingutamine väljaheite tegemisel.

Kõhukinnisuse leevendamine beebidel:

Imikutel, kes saavad rinnapiima või piimasegu

  • Vedeliku tarbimine: Imikutele, kes veel ei söö tahket toitu, võib lisavedeliku pakkumine (eriti vee või lahjendatud puuviljamahla kujul) aidata kõhukinnisust leevendada. Konsulteerige enne vedeliku lisamist oma lastearstiga.
  • Massaaž: Õrn kõhumassaaž päripäeva suunas võib aidata soolestiku liikuvust stimuleerida.
  • Jalgrattasõidu harjutus: Beebi selili asendis tõstke õrnalt tema jalgu ja liigutage neid nagu jalgrattasõidu imiteerimisel. See võib aidata soolestiku liikuvust suurendada.
beebi massaazh kõhukinnituse vastu

Beebidel, kes söövad tahket toitu:

  • Kiudainerikka toidu lisamine: Püreestatud puuviljad (nt ploomid, pirnid, õunad) ja köögiviljad (nt brokoli, lillkapsas) võivad aidata kõhukinnisuse vastu. Need sisaldavad kiudaineid, mis aitavad väljaheidet pehmendada.
  • Piisav vedeliku tarbimine: Veenduge, et teie beebi joob piisavalt vedelikke, eriti kui ta on hakanud sööma tahket toitu.

Üldised nõuanded

  • Soole liikumise rutiini julgustamine: Pärast iga sööki hoidke beebit püstises asendis või tehke kerge kõhumassaaž, et aidata luua regulaarne soole liikumise rutiin.
  • Arsti konsulteerimine: Kui kõhukinnisus püsib või tekitab muret, on oluline pöörduda lastearsti poole. Arst saab anda spetsiifilisi soovitusi ja kontrollida, kas kõhukinnisus ei ole märk mõnest tõsisemast terviseprobleemist.

Kuivatatud ploomid kõhukinnisuse vastu

kuivatatud ploomid kõhukinnisuse vastu

Kuivatatud ploomid on tuntud oma lahtistava toime poolest ja neid on traditsiooniliselt kasutatud kõhukinnisuse leevendamiseks. Kuivatatud ploomide efektiivsus kõhukinnisuse vastu võitlemisel tuleneb mitmest tegurist:

  • Kiudainesisaldus

Kuivatatud ploomid sisaldavad lahustuvaid ja lahustumatuid kiudaineid. Lahustuvad kiudained aitavad väljaheidet pehmendada, muutes selle liikumise soolestikus lihtsamaks. Lahustumatud kiudained aga suurendavad väljaheite massi ja stimuleerivad soolestiku liikuvust.

  • Sorbitool

Kuivatatud ploomid sisaldavad looduslikult esinevat suhkrualkoholi nimega sorbitool, mis on tuntud oma lahtistava toime poolest. Sorbitool toimib osmootse lahtistina, tõmmates vett soolestikku, mis aitab väljaheidet pehmendada ja soodustab sooleliikumist.

  • Fenoolühendid

Uuringud on näidanud, et kuivatatud ploomides leiduvad fenoolühendid, nagu klorogeenhape, võivad samuti aidata soolestiku liikuvust suurendada ja väljaheite mahtu kasvatada.

  • Praktiline kasutamine

Kuivatatud ploomide kasutamiseks kõhukinnisuse leevendamiseks on mitmeid viise:

  • Otsetarbimine: Alusta mõnest kuivatatud ploomist päevas ja jälgi oma reaktsiooni. Vajadusel suurenda kogust järk-järgult, kuid ära tarbi liiga palju, et vältida gaasi teket ja kõhulahtisust.
  • Ploomimahl: Joogi kujul võib ploomimahla tarbida päevas paar klaasi, et leevendada kõhukinnisust.
  • Leotatud ploomid: Leota ploome üleöö vees ja tarbi neid hommikul tühja kõhuga koos leotusveega.

Kõhukinnisus peale sünnitust

Kõhukinnisus pärast sünnitust on üsna tavaline nähtus, mida võivad põhjustada mitmed tegurid, sealhulgas hormonaalsed muutused, füüsiline stress sünnituse ajal, valuvaigistite ja rauapreparaatide kasutamine ning füüsilise aktiivsuse vähenemine pärast sünnitust. Lisaks võivad mõned naised tunda valu või ebamugavustunnet, eriti kui on tehtud episiotoomia või esinevad hemorroidid, mis võib viia tualeti külastamise vältimiseni.

Aitavad tavalised nõuanded – süüa kiudaineterikast toitu, juua palju vett, võimalusel liikuda, kaaluda probiootiliste toitude söömist. Kui kõhukinnisus püsib või on väga valulik, pöördu nõu ja võimalike ravivõimaluste saamiseks oma arsti või ämmaemanda poole. Nad võivad soovitada ohutuid lahtisteid või muid meetodeid kõhukinnisuse leevendamiseks.

Pärast sünnitust taastumine võtab aega, ja oluline on olla kannatlik oma kehaga. Kõhukinnisuse ennetamine ja leevendamine on oluline osa taastumisprotsessist.

Bitterid kui looduslik ja tõhus vahend kõhukinnisuse leevendamiseks

Bitterite kasutamine kõhukinnisuse vastu toetab seedesüsteemi õrnal ja loomulikul viisil. Mõrutaimed stimuleerivad seedenäärmete aktiivsust, parandades seedemahlade tootmist ja soodustades toidu efektiivsemat lagundamist. See mitte ainult ei leevenda kõhukinnisust, vaid aitab ka ennetada ja leevendada teisi seedeprobleeme, pakkudes samal ajal üldist toetust seedesüsteemile. Lisaks kiudainetele, piisavale vedeliku tarbimisele ja regulaarsele füüsilisele aktiivsusele täiendavad bitterid looduslikku lähenemist, mis soodustab seedesüsteemi heaolu.

Erinevalt paljudest ravimitest ja lahtistitest, mis võivad tekitada sõltuvust või põhjustada soovimatuid kõrvalmõjusid, pakuvad bitterid looduslikku alternatiivi, mis toetab keha loomulikke protsesse ilma seedesüsteemi üle koormamata.

Kliendid bitteritest

KADRI ILVES - Seedimisnõrkuse absoluutne vastand on see olukord, mis tekib bitteri tarvitamisel, minu jaoks 🙂 Ja mul muidu olnud ikka vähene seedemahla eritus, vähene seedetuli. Kui on stressirohkem aeg, siis bitter tõmbab kõik sees käima ja ei lase seiskuda. Puhitusi ka ei lase tekkida!

ELE-REET EHELAID - Mul on seedimisega keerulised lood olnud aastaid ja erinevate asjadega katsetades oli mõju alati lühiaegne. Kui bitteritest lugesin olin skeptiline. Alguses ma ei kasutanud järjepidevalt ja ei saanud kohe mõjust aru, aga niipea kui suutsin leida viisi, kuidas järjepidev olla, oli mõju tugevasti tunda juba kolme päevaga. Ma ei mäletanud, millal mu seedimine on nii korras olnud. Seoses sellega, et ilmselt sain toidust rohkem kätte, vähenes minu lõputu söömine kõvasti, kui varem ma olin alati enne magama minekut näljas ja pidin midagi näksima, siis see kadus täiesti. Nii, et rahakotti hoiab ka lõpuks kokku, kui ei pea nii palju sööma enam

Proovi bittereid kõhukinnisuse vastu

Proovi järgi, kuidas mõru maitsega taimed sinu seedimise käima tõmbavad! Bitterid aitavad luua kergema tunde kõhus ning vähendada ebamugavust. Ära lase seedeprobleemidel oma elukvaliteeti mõjutada - proovi bittereid ja tunneta, mida mõrutaimed võivad sinu seedimisele ja üldisele heaolule pakkuda.

Kasutatud allikad:

https://www.jabfm.org/content/24/4/436
https://www.mdpi.com/2077-0383/10/8/1738
https://www.aafp.org/pubs/afp/issues/2022/0900/chronic-constipation-adults.html

Osta bittereid siit

Proovi järele, kuidas mõru maitse Sinu seedimise käima paneb!
BITTEREID OSTMA
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram